Promocje
RVS ZESTAW ZDJĘCIA DO KOLOROWANIA A5 PPCRNF6 REEVES
RVS ZESTAW ZDJĘCIA DO KOLOROWANIA A5 PPCRNF6 REEVES
35,03 zł 23,33 zł
szt.
Papier ksero Pollux A4 80g/m²
Papier ksero Pollux A4 80g/m²
15,61 zł 13,67 zł
szt.
Marker do zdobienia 5 kolorów STAEDTLER
Marker do zdobienia 5 kolorów STAEDTLER
32,59 zł 29,45 zł
szt.
Papier ksero Emerson A4 Office Paper 80g
Papier ksero Emerson A4 Office Paper 80g
14,00 zł 11,39 zł
szt.
Brulion GRAND A5 96 kartek - linia
Brulion GRAND A5 96 kartek - linia
4,00 zł 1,63 zł
szt.
ZAKREŚLACZ STABILO SWING COOL PASTEL ETUI 6 SZT.
ZAKREŚLACZ STABILO SWING COOL PASTEL ETUI 6 SZT.
29,73 zł 21,16 zł
szt.
Zestaw markerów 21 kolorów Fine Sharpie 2079805
Zestaw markerów 21 kolorów Fine Sharpie 2079805
98,29 zł 72,61 zł
szt.
Skoroszyt twardy HOLZ pomarańczowy Biurfol
Skoroszyt twardy HOLZ pomarańczowy Biurfol
1,19 zł 0,77 zł
szt.
Oferta dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak wykorzystać wyprawkę szkolną 300+? 1

Jak wykorzystać wyprawkę szkolną 300+?

Wyprawka szkolna 300+ to nowy program rządu zakładający wypłatę raz w roku 300 zł dla każdego ucznia do momentu ukończenia przez niego 20. roku życia. Świadczenie to ma pomóc rodzicom w zakupach podręczników i przedmiotów szkolnych, co niewątpliwie jest sporym finansowym udogodnieniem i ułatwi edukacyjny start. Podpowiadamy, co najlepiej kupić – oto lista zakupów!

 wyprawka

Od 1 lipca przez internet można złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”, czyli wyprawkę szkolną 2018. Pieniądze w ramach programu mają przysługiwać każdemu uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, a co najważniejsze nie ma regulacji na temat tego, na co je przeznaczyć. Pomysłodawcy podkreślają, że to rodzice będą o tym decydować – w końcu to oni najlepiej znają swoje potrzeby. Środki można więc przeznaczyć na zakup przyborów szkolnych, książek czy nawet ubrań.

Wyprawka do pierwszej klasy szkoły podstawowej

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty to całkiem pokaźna lista rzeczy, które należy kupić przed rozpoczęciem nauki. Pierwszy dzień szkoły jest wyzwaniem dla rodziców, którzy kuszeni są z każdej strony akcesoriami szkolnymi i sami mogą pogubić się wśród sklepowych półek. Nic dziwnego, rozpoczęcie nauki wiąże się z zakupem nowych rzeczy, na szczęście w następnych klasach dziecko będzie mogło korzystać ze starych przyborów.

 

Pierwsza zasada jest taka, że powinniśmy ograniczyć się do najpotrzebniejszych rzeczy, a takie przedmioty jak przybory plastyczne (modelina czy pastele itd.) zostawić na potem, ponieważ to właśnie na pierwszych zajęciach dziecko dowie się, czego konkretnie będzie potrzebować. W piórniku nie może zabraknąć oczywiście długopisów, ołówków, temperówki i kolorowych cienkopisów, jednak brokaty w kleju czy świecące kredki mogą śmiało powędrować na sam koniec listy. Co istotne, wiele szkół podpowiada, co kupić na wyprawkę do szkoły, i dostarcza listę potrzebnych rzeczy – rodzic może je uzyskać bezpośrednio w sekretariacie czy sprawdzić na stronie internetowej.

Wyprawka szkolna – lista zakupów

Oprócz książek oraz zeszytów ćwiczeń rodzic powinien zadbać wyprawkę do szkoły podstawowej, w której powinny znaleźć się strój na WF, zmienne obuwie oraz wygodny i zdrowy plecak, a w nim:

 • zeszyty – w cienkie linie, w tym niebieskie i czerwone, w kratkę oraz do nut
 • piórnik najlepiej już z wyposażeniem, aby uniknąć braku jakiegoś akcesorium
 • ołówek, temperówka oraz gumka
 • przybory do pisania jak pióro, długopisy i cienkopisy
 • przybory kreślarskie jak linijka i ekierka
 • klej w sztyfcie
 • nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 • kolorowe kredki ołówkowe i świecowe
 • zestaw mazaków
 • farby plakatowe z dwoma pędzlami: grubym i cienkim
 • blok rysunkowy biały i kolorowy
 • blok techniczny biały i kolorowy
 • papier kolorowy do wycinania
 • bibuła kolorowa
 • plastelina
 • 2 teczki z gumką do przechowywania prac plastycznych

 

Najważniejsza zasada jest taka, aby ściśle trzymać się listy zakupów na wyprawkę szkolną – w ten sposób uniknie się niepotrzebnych wydatków. Jeśli dziecko koniecznie chce mieć coś z superbohaterem lub motywem bajkowym, niech to będzie zeszyt. W końcu to z nim będzie miał styczność codziennie i powinien mu się podobać. W przypadku plecaka warto zainwestować w markowy i wysokiej jakości, dzięki temu posłuży dziecku znacznie dłużej, a przy tym będzie zdrowy dla jego kręgosłupa.

 wyprawka

Wyprawka szkolna to poważny wydatek, który program 300+ może nie pokryć, jednak na pewno jest sporą ulgą dla portfela. Wystarczy rozsądnie zaplanować budżet i kompletować wyprawkę z głową, a przede wszystkim warto zaangażować w to dziecko i wspólnie z nim ustalić listę najpotrzebniejszych rzeczy. W ten sposób unikniemy zakupu zbędnych gadżetów, a i zakupimy takie przedmioty, z których dziecko będzie również zadowolone.

Komentarze do wpisu (1)

9 sierpnia 2018

Szkoda, że rząd nie pomyślał że całkowita wyprawka dla dziecka może kosztować do 1500 zł a co dopiero jak kilka dzieciaków

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium