Promocje
Plecak młodzieżowy Coolpack PRIME JUNGLE B25041
Plecak młodzieżowy Coolpack PRIME JUNGLE B25041
93,53 zł 79,97 zł
szt.
 Zestaw markerów 20 kolorów Fine Sharpie 2079809
Zestaw markerów 20 kolorów Fine Sharpie 2079809
108,73 zł 80,32 zł
szt.
Plecak hd-63 head 2 Astra AS-502018024
Plecak hd-63 head 2 Astra AS-502018024
141,75 zł 100,00 zł
szt.
Plecak dla maluchów SwimPak 3+ Dory LittleLife
Plecak dla maluchów SwimPak 3+ Dory LittleLife
135,96 zł 116,24 zł
szt.
Papier ksero POLjet A4 80g/m²
Papier ksero POLjet A4 80g/m²
16,55 zł 15,72 zł
szt.
ZAKREŚLACZ STABILO SWING COOL PASTEL ETUI 6 SZT.
ZAKREŚLACZ STABILO SWING COOL PASTEL ETUI 6 SZT.
29,73 zł 21,16 zł
szt.
Długopis im royal black gt Parker 1931666
Długopis im royal black gt Parker 1931666
82,12 zł 60,25 zł
szt.
Klej w sztyfcie 15g AMOS  1/20 2351
Klej w sztyfcie 15g AMOS 1/20 2351
4,42 zł 3,46 zł
szt.
Etykieta Labelwriter 54x70mm 99015 Dymo S0722440
Etykieta Labelwriter 54x70mm 99015 Dymo S0722440
98,64 zł 76,07 zł
szt.
Oferta dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowoczesna szkoła, czyli łączenie zabawy z nauką 0

Zabawa ma ogromne znaczenie w procesie prawidłowego rozwoju dziecka. Psycholodzy dziecięcy są zgodni, że w przypadku dzieci nie ma rozgraniczenia czasu na zabawę, a osobno na naukę – najlepsze efekty uzyskuje się poprzez ich połączenie! Dlatego warto, aby i w szkole nauka odbywała się poprzez zabawę – to można osiągnąć poprzez nowoczesne materiały szkolne.

Powyższą tezę udowadnia artykuł 31. Konwencji o prawach dziecka przyjętej przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1989 r., która gwarantuje dzieciom prawo do wypoczynku i czasu wolnego, uczestnictwa w zabawach i zajęciach rekreacyjnych stosownie do wieku oraz do nieskrępowanego uczestniczenia w życiu kulturalnym i artystycznym. Rola zabawy w nauce jest znana od dawna – nie bez przyczyny powstają kółka artystyczne i naukowe, a także odbywają się zajęcia pozalekcyjne, gdzie dzieci nieskrępowane ramami szkolnymi mogą oddawać się swoim zainteresowaniom i zabawie, a przy tym kształtować umiejętności, które przydadzą się im w dorosłym życiu.

Dlaczego zabawa jest tak ważna w nauce?

Edutainment to kierunek w edukacji oznaczający naukę przez zabawę. Naukowcy niejednokrotnie udowodnili, że to właśnie zabawa jest jednym ze skuteczniejszych sposobów przekazywania wiedzy i kształtowania postaw społecznych – wszystko to za sprawą towarzyszących pozytywnych emocji. Taka nauka opiera się na wykorzystaniu odpowiednich materiałów dydaktycznych, kreatywnych przyborów szkolnych, a także nowoczesnych technologii, na przykład aplikacji na telefon z grami edukacyjnymi.

Jednak sprowadzenie nauki tylko do narzędzi i materiałów to za mało. Ważna jest również postawa rodziców. Ich rolą jest zadbanie o to, aby dziecko się w ogóle uczyło. Jak pokazują badania, sama motywacja ze strony opiekuna to nie wszystko i należy zachęcać dziecko też w inny sposób. Rozwiązaniem jest właśnie zabawa!

Obecnie można przeprowadzić tyle gier czy zaplanować takie rozrywki, które będą niosły szereg korzyści edukacyjnych. Wystarczy grać w gry planszowe, korzystać z klocków i puzzli, aby rozwinąć u dziecka cierpliwość, orientację przestrzenną, zdolności interpersonalne, a nawet pamięć i koncentrację. To nie wszystko! Warto z dzieckiem usiąść i wspólnie czytać książki, encyklopedie czy nawet gazety dostosowane treściami do danego wieku – rozbudzi to w dziecku ciekawość świata, a efektem będą wzbogacone słownictwo i pogłębiona wiedza, a przede wszystkim radość ze wspólnej zabawy i zdobywania wiedzy, która potem przełoży się na sukces szkolny.

Kreatywne przybory szkolne

Dzieci uwielbiają zabawę – to nie ulega wątpliwości. Lubią także samodzielnie zdobywać wiedzę, ponieważ odczuwają wówczas satysfakcję i radość z posiadania wiedzy. To właśnie zabawa dostarcza im pola do eksperymentów i doświadczeń, dlatego też mieszają plastelinę, zamazują kartkę różnymi kolorami cienkopisów, kreślą dziwne figury geometryczne na kartce lub bawią się jedzeniem. Dzięki temu uzyskują odpowiedzi na temat otaczającego ich świata.

Nowoczesna szkoła to taka, która korzysta z dostępnych materiałów, nie tylko po to, aby ułatwić przyswajanie wiedzy, ale przede wszystkim po to, by budować pozytywne skojarzenia i by dziecko samo odczuwało chęć nauki. Przydają się więc takie pomoce jak zeszyty i notatniki, które są podstawowym wyposażeniem każdego ucznia, ale warto zachęcać do zapisywania notatek, rysowania wzorów, zakreślania najważniejszych informacji czy przyozdabiania notatek. Niezbędne są wszelkiego rodzaje zakreślacze, cienkopisy, kolorowe mazaki i kredki. Nie może zabraknąć również farb dekoracyjnych z połyskiem metalicznym, perłowym, brokatowym, a także fluorescencyjnych i luminescencyjnych.

Zobacz pełną ofertę przyborów dla nowoczesnej szkoły: https://szkolnezakupy.pl/nowoczesna-szkola

Nauka jest najbardziej efektywna właśnie wtedy, gdy ciekawi, fascynuje i jest atrakcyjna. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych dzieci, gdzie zabawy poznawcze i nauka poprzez zabawę mają ogromny potencjał edukacyjny i wpływają na rozwój między innymi kompetencji miękkich – warto więc zapewnić dziecku odpowiednie miejsce i przybory do zabawy oraz zachęcać do jeszcze większej ekspresji i samodzielności!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium