Promocje
Papier ksero POLjet A4 80g/m²
Papier ksero POLjet A4 80g/m²
16,55 zł 15,72 zł
szt.
Kredki 12 kolorów jumbo trójkątne Milan
Kredki 12 kolorów jumbo trójkątne Milan
28,22 zł 20,81 zł
szt.
Kids Gouache Farby Plakatowe Pudełko 6szt BIC
Kids Gouache Farby Plakatowe Pudełko 6szt BIC
11,76 zł 9,50 zł
szt.
Marker Graphit 8180 Sequoia
Marker Graphit 8180 Sequoia
12,88 zł 8,54 zł
szt.
Zestaw markerów 16 kolorów Fine Sharpie Flair 2079807
Zestaw markerów 16 kolorów Fine Sharpie Flair 2079807
70,17 zł 51,00 zł
szt.
FIT PLANNER FRUIT 159x210 Interdruk
FIT PLANNER FRUIT 159x210 Interdruk
37,97 zł 34,99 zł
szt.
Plecak 4 komorowy BP1 SLANG Majewski
Plecak 4 komorowy BP1 SLANG Majewski
124,92 zł 99,00 zł
szt.
Brokat sypki 7ml 6 kolorów mix opakowanie 48 sztuk
Brokat sypki 7ml 6 kolorów mix opakowanie 48 sztuk
117,20 zł 67,38 zł
szt.
Oferta dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wymodeluj to! O plastelinie, modelinie i glinie 0

Plastelina, modelina, ciastolina, glina – wydaje się, że służą do tego samego. Nic bardziej mylnego! Dowiedz się, co możesz wymodelować z tymi produktami.

 

Niewinna zabawa z plasteliną ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Dzięki masom plastycznym doskonali umiejętności manualne i rozwija tak zwaną motorykę małą, to jest uczy się chwytać przedmioty, ćwiczy ruchy nadgarstka, przedramienia i ramienia, uczy się napinać i rozluźniać mięśnie. Dlatego zaleca się wprowadzenie plasteliny już od 1. roku życia maluszka – wtedy dziecko może ugniatać i łączyć poszczególne kolory, a przy starszym dziecku za sprawą modeliny zachowasz jego dzieła na wiele lat!

Plastelina to prawdziwa uczta dla wyobraźni

Plastelina to masa plastyczna wykonana z wazeliny i kredy, zawiera również kwasy tłuszczowe. Jest niezwykle plastyczna i nie twardnieje na zawsze, poddaje się pod wpływem temperatury ciała człowieka. Jej największą zaletą jest możliwość wielokrotnego użycia, zatem dziecko może dowolnie modelować kształty, a potem użyć plasteliny ponownie. Ponadto kolory plasteliny można łączyć, uzyskując ciekawe efekty jak kolorowe linie czy uzyskując zupełnie inny kolor, co rozwija ciekawość i wyobraźnię u malucha. Warto wiedzieć, że plasteliny są nietoksyczne i odporne na zabrudzenie.

 plastelina

Do czego służy plastelina: głównie do zabawy i modelowania przestrzennego, ale jest też wykorzystywana w pracowniach plastycznych oraz w drobnych pracach montażowych i uszczelniających w gospodarstwach domowych.

 

Warto wiedzieć, że istnieje również plastelina kreatywna. Do takiej zalicza się plastelina z brokatem oraz ta o wyjątkowych właściwościach jak na przykład plastelina metaliczna, która rozciąga się jak guma i odbija się od ścian czy podłoża. Znajdź idealną plastelinę: https://szkolnezakupy.pl/plastelina-i-modelina

Modelina dla zyskania pamiątek na zawsze

Modelina jest odmianą plasteliny. To masa termoutwardzana, która często nazywana jest glinką polimerową. Powstaje na bazie PCV i rozpuszczalników, może występować w wielu kolorach i w różnych stopniach twardości (jest też modelina płynna). Dzięki niej można zrobić dosłownie wszystko, a na koniec to utwardzić na stałe poprzez zagotowanie lub włożenie do piekarnika. W pierwszym kontakcie zachowuje się jak plastelina, to jest doskonale się poddaje i kształtuje, przez co jest polecana dzieciom do ćwiczenia umiejętności manualnych, stosowana jest również przez zawodowych plastyków do produkcji rzeźb.

 glinam modelina

Do czego służy modelina: tworzenie koralików, figurek, obrazków, biżuterii, brakujących części jak oczka do lalek i do pokrywania szkła.

Glina dla artystycznych dusz

Mało kto wie, że plastelina powstała właśnie dzięki glinie. W XIX wieku Franz Kolb szukał rozwiązania podobnego do gliny, które jednak będzie nadawało się do wielokrotnego użytku. I udało się! Glina utwardza się po kontakcie z powietrzem (glina samoutwardzalna) lub poprzez wypalanie w temperaturze 850–1200°C (glina rzeźbiarska). Daje szereg możliwości artystycznych – to doskonały produkt do modelowania, rzeźbienia, kształtowania, odciskania czy odlewania w formach gipsowych. Kojarzona jest z nieciekawym kolorem ziemi, jednak nadaje się do malowania specjalnymi farbami – należy to uczynić po wyschnięciu i kompletnym utwardzeniu dzieła. Wykorzystywana jest głównie podczas zajęć plastycznych oraz w zajęciach terapeutycznych w przypadku starszych dzieci, które dzięki niej trenują swoją cierpliwość, rozwijają kreatywność i uczą się koordynacji ręka-oko. Zobacz ofertę: https://szkolnezakupy.pl/Glina

 

Do czego służy glina: rzeźby i małe formy rzeźbiarskie jak płaskorzeźby, tworzenie biżuterii, figurek, ozdabianie płytek i ścian.

 

Masy plastyczne mają wiele zalet. Plastelina, modelina i glina edukują, rozwijają wyobraźnię, doskonalą umiejętności manualne, a przy tym działają antystresowo. Dziecko cieszy się tworzeniem pięknych i niepowtarzalnych rzeczy, warto więc miało pod ręką plastyczną grudkę, dzięki której będzie mogło dać upust swojej kreatywności!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium